Szkoła Odkrywców Talentów

Dyrektor szkoły i nauczyciele szkoły potrafią dostrzec młode talenty, poświęcają czas i energię, aby w ramach zajęć dodatkowych regularnie wspierać rozwój zainteresować dzieci i młodzieży oraz skutecznie motywują uczniów do pogłębiania wiedzy i umiejętności – Szkoła Podstawowa im. Igora Sikiryckiego w Woli Zaradzyńskiej otrzymała jako pierwsza w powiecie pabianickim tytuł „SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW - 2011 rok.

Sukcesy szkoły

• Wyróżnienie dla chóru szkolnego w wojewódzkim konkursie „Muzyczne potyczki 2017”
  • III miejsce dla chóru szkolnego w Międzypowiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek,
  • III miejsce w  XXIII Przegląd Piosenki o Łodzi „Łódzkie Skrzydła” 2017 - zakwalifikowanie 2 piosenek premierowych autorstwa własnego do „Śpiewnika Łódzkie Skrzydła”,
  • I miejsce w IX Powiatowym Konkursie Ornitologicznym,
  • I miejsce w I Międzyszkolnym Konkursie matematycznym dla klas Szóstych” Od Euklidesa do Einsteina”,
  • III miejsce w wojewódzkim XV Konkursie Wiedzy o Ptakach "Hej dzieciaki! Hej młodziaki! Jakie to ptaki?"
  • II miejsce Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież Zapobiega Pożarom”
  • II miejsce w IX Powiatowym Konkursie „Barwy Jesieni”,
  • III miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym „ Urodziny H.CH.Andersena
  • I miejsce w XIII Gminnym Konkursie Ortograficznym
  • I miejsce w Gminnym Konkursie Piosenki Wiosennej,
  • 6  laureatów i 1 wyróżnienie w Gminnym Konkursie Plastycznym „ Okładka do książki” ,
  • 8 miejsce w XVI edycji Miejskiego Konkursu Języka angielskiego „Świstak”,
  •  III miejsce w Dyplom Laureata i nagroda książkowa Łucja Łagowska kl.IIA
  • III miejsce w powiatowym Konkusie Plastycznym: „Mój Zdrowy Dzień” organizowanym w dla uczniów szkoł podstawowych w powiecie pabianickim, realizowanym w ramach projektu” Graj w zielone”,
  •   2 Wyróżnienia udziału w wystawie pokonkursowej „ Krew to lek nad leki”- PCK
  • Udział uczniów konkursie „ Dbaj o własne wykształcenie, nie popadnij w uzależnienie”.

Certyfikty dla Szkoły:

• Certyfikaty Łówców Talentów dla 3 nauczycieli w dowód uznania profesjonalizmu oraz zaangażowania w rozwijanie talentów i zainteresowań uczniów biorących udział w ogólnopolskich konkursach przedmiotowych organizowanych w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego ŁOWIMY TALENTY 2016/2017 realizowanego przez Łowców Talentów Jersz.
  • Certyfikat ZACZYTANE PRZEDSZKOLE od Studium Prawa Europejskiego,
  • Certyfikat  uczestnictwa w ogólnopolskim programie: ŚNIADANIE DAJE MOC” będącym elementem edukacji zdrowotnej.
  •  Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki w roku szkolnym 2016/2017 za udział w IV edycji ogólnopolskiej kampanii WSZSTKIE KOLORY SWIATA zorganizowanej przez UNICEF .

Podziękowania dla szkoły:

• Podziękowanie za udział w Ogólnopolskim Konkursie Krajoznawczym „Poznajemy Ojcowiznę”- etap oddziałowo- powiatowy w roku szkolnym 2016/2017,
  • Podziękowanie za udział w Ogólnopolskim Dniu Tańca z KLANZĄ 2017
  • II miejsce Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Nowe inspiracje”,
  • I miejsce i dwa II miejsca - X Konkurs grafiki komputerowej „Malowanie na ekranie - Krajobrazy Polski”,
  • I miejsce i wyróżnienie - XXI edycja Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę” - etap wojewódzki,
  • I i II miejsce w łódzkim konkursie „Nasze dziedzictwo” na prezentację multimedialną,
  • wyróżnienie -III Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Artystyczny Tomik Poezji Dziecięcej” ,
  • III miejsce. Regionalny Konkurs Polonistyczny „Baśnie i legendy polskie”,
  • I, III miejsce - Regionalny Konkurs Humanistyczny „Starożytna Grecja i Rzym”,
  • Wyróżnienie - Konkurs recytatorski „Barwy jesieni”,
  • I, II miejsce- Konkurs Piosenki Wiosennej,