Dzisiaj jest:  r.

Wolontariat 2019/2020

utworzony przez S. Krieger | |   Edukacja

Szkolne Koło Wolontariatu w roku szkolnym 2019/2020 skupiło się na działaniu w sferze pomocy zwierzętom. Kontynuowaliśmy, rozpoczętą w r.szk. 2018/2019, współpracę ze schroniskiem dla bezdomnych zwierząt w Pabianicach. W listopadzie i marcu do schroniska przekazaliśmy zbieraną przez cały rok szkolny karmę dla psów. Korki po napojach (tak jak w poprzednich latach) przekazywane były fundacji „Miauczykotek”. W zbiórkach uczestniczyli uczniowie wszystkich klas naszej szkoły, najbardziej regularnie karmę przynosili uczniowie klas siódmych.

W marcu odbyła się akcja sprzedaży wypieków uczniów, z której dochód przeznaczony był na potrzeby podopiecznych schroniska. Po konsultacji z p. Kierownik schroniska, Anną Kusiak, za zebraną kwotę (371,80 zł) zakupiona została potrzebna specjalistyczna karma i w kwietniu przekazana do schroniska.

Grupa  uczennic klasy VIIa aktywnie działała w przedszkolu i zerówce, czytając młodszym kolegom bajki i organizując zabawy tematyczne. 

W II półroczu regularną współpracę ze SKW podjął p. Radomir  Znojek, a także opiekował się uczniami podczas sprzedaży ciast.

 Szkolne Koło Wolontariatu

S.Krieger

M.Maślankiewicz-Szymanianiak

   Wróć