Dzisiaj jest:  r.

Uczniowie z klasy I zwiedzili Wystawę Giganci Mocy w Bełchatowie

utworzony przez M. Koperek | |   Wycieczki Edukacja +

Uczniowie z klasy I zwiedzili Wystawę Giganci Mocy, jedną z największych atrakcji turystycznych województwa łódzkiego. Jest to interaktywne centrum edukacji, które w sposób multimedialny prezentuje proces wytwarzania energii elektrycznej z wykorzystaniem węgla brunatnego, wydobywanego i przetwarzanego przez kopalnię węgla brunatnego i elektrownię konwencjonalną.

Dzieci uczestnicząc w aktywnym zwiedzaniu centrum zrozumiały jak powstaje węgiel i jak się go wydobywa, skąd bierze się prąd i dlaczego do wytworzenia prądu wykorzystywany jest węgiel.

Pierwszaki aktywnie uczestniczyły w warsztatach: „Woltuś Górnikiem” - Najmłodszy z rodziny zamieszkujących PGE Giganty Mocy Gigusiów Brunatnych - Woltuś opowiedział dzieciom o tym, czym, na co dzień zajmuje się górnik. Wyjaśnił, co wydobywa się w bełchatowskiej kopalni i jakie kolory mogą mieć pióra na górniczym czako. Podczas warsztatów każde dziecko przeszło pasowanie na górnika i mogło obejrzeć górniczy mundur. Uczniowie dowiedzieli się też, czym jest pyrlik i żelazko, a na koniec wykonali własne czako. Po wykonaniu wszystkich zadań na pewno zasłużyli na dyplomy górniczej drużyny Woltusia. 

   Wróć