Dzisiaj jest:  r.

"Szkolne Przygody Gangu Słodziaków"

utworzony przez B. Marendziak | |   Konkursy

W Szkole Podstawowej im.I.Sikiryckiego w Woli Zaradzyńskiej uczniowie klas IIA, IIB i III przystąpili do udziału w Konkursie "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków".

Celem było budowanie nawyku codziennego czytania wśród najmłodszych.
Na przełomie września i października uczniowie uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych z wykorzystaniem scenariuszy i materiałów dostępnych na stronie organizatora konkursu. Poruszaliśmy ważne tematy dotyczące ekologii oraz ochrony środowiska. Podczas obchodów "Dnia Drzewa" zasadziliśmy na placu obok szkoły małą sosenkę, która będzie przypominać o konieczności szanowania przyrody.
Uczniowie klasy IIB wykonali dekorację sali przedstawiającą "Magiczne Drzewo Słodziaków" oraz z materiałów z recyklingu postacie zwierząt, występujących w lesie.
Codzienne głośne czytanie w domu (dowolnej książki), dokumentowane podpisem rodzica, było nagradzane w szkole naklejką Słodziaka, wklejaną do albumu ucznia.
W dniu 21 października zorganizowaliśmy "Dzień Głośnego Czytania ze Słodziakami". Chętni uczniowie z klas II i III czytali opowiadania z książki „Gang Słodziaków” autorstwa Renaty Piątkowskiej. Słuchaczami byli pozostali uczniowie z tych klas oraz dzieci z przedszkola. Dodatkowo uczniowie z klas II i III wykonali na konkurs kompozycje i maskotki przedstawiające Słodziaki z materiałów wykorzystanych wtórnie. Nagrody za najciekawsze prace- maskotki i książki- wręczyła Pani Dyrektor naszej szkoły.
Mamy nadzieję,że dzięki tej akcji uczniowie będą systematycznie sięgać po książki, a czytanie będzie dla nich przyjemnością. Zrozumieją również, że bardzo ważne jest dbanie o środowisko przyrodnicze.

   Wróć