Dzisiaj jest:  r.

Sędzia Anna Maria Wesołowska w naszej szkole

|   Uroczystości

„Świadomość i znajomość prawa to niezwykle ważne kwestie w naszym życiu i należy je wdrażać już od najmłodszych lat” - uważa sędzia Anna Maria Wesołowska, która od dawna uczestniczy w procesie szerzenia świadomości prawnej dzieci i młodzieży.

3 grudnia w progach naszej szkoły gościła sędzia  Anna Maria Wesołowska -  autorka wielu publikacji, a przede wszystkim znana jako bohaterka programów telewizyjnych. Przyjechała na zaproszenie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Poprowadziła dwa spotkania - pierwsze dla uczniów naszej szkoły  oraz drugie ucznów klas starszych w Szkole Podstawowej w Ksawerowie. Każde ze spotkań cieszyło się dużym zainteresowaniem. Uczniowie wysłuchali informacji dotyczących praw i obowiązków nieletnich, przestrzegania norm oraz odpowiedzialności za popełniane czyny, a także mieli okazję do zadawania pytań.

Pani Anna Maria Wesołowska wyjaśniała uczniom, gdzie istnieją granice między głupstwem, a przestępstwem, żartem, a wykroczeniem. Pani Sędzia upatruje przyczyn tego stanu w zacierających  się  u młodzieży  granicach między tym, co jest dobre, a co złe.

  Wizyta gościa przebiegała w bardzo przyjemnej atmosferze, a pani sędzia Anna Maria Wesołowska po zakończonym spotkaniu chętnie rozdawała autografy oraz pozowała z uczniami  do zdjęć.

   Wróć