Dzisiaj jest:  r.

Sukces ekologów

utworzony przez Marzanna Ludziejewska | |   Ogłoszenia Konkursy

Drużyna z naszej szkoły zajęła I miejsce w XIV Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Parki Narodowe Polski”, który odbył się 10.04.2018r. w Szkole Podstawowej numer 17 w Pabianicach. Do konkursu przystąpiło 8 szkół z Pabianic i okolic SP nr 1, SP nr 3, SP nr 5, SP nr 8, SP nr 17, SP z Dłutowa, SP z Ksawerowa i nasza szkoła. Szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Dominik Balczerowski, Jakub Jagusiak, Piotr Jagusiak i Oliwier Świstak.

Drużyna  przedstawiła prezentację komputerową na temat : „Charakterystyka i funkcje terenów zielonych w mieście na przykładzie Parku im. J Piłsudskiego zwanego NA ZDROWIU”.   Następny etap składał się  z pytań dotyczących znajomości 10 wybranych parków narodowych Polski. Uczniów do konkursu przygotowała pani Marzanna Ludziejewska.

Konkurs zakończył się wręczeniem nagród, pamiątkowych dyplomów dla uczniów oraz podziękowań dla nauczycieli przygotowujących zespoły. Nagrody w postaci kubków termicznych i materiały do przygotowania konkursu zostały sfinansowane przez WFOŚiGW w Łodzi. Nasz  drużyna otrzymała jeszcze upominek z PODN.
 

Gratulujemy uczniom tak wspaniałej wiedzy  o parkach narodowych Polski i  życzymy dalszych sukcesów.

   Wróć