eTwining

Szkoła Podstawowa w Woli Zaradzyńskiej przystąpiła do programu eTwinning. Łączy on szkoły w całej Europie, oferując platformę współpracy dla nauczycieli z różnych krajów Europy.  Pozwala na wspólne działania nauczycieli i uczniów, tworzących krajowe i międzynarodowe projekty o walorach edukacyjnych i społecznych. Uczniowie mają możliwość komunikowania się między sobą, podejmują różnorodne działania projektowe, jednocześnie okazując sobie wzajemny szacunek i zdobywając kompetencje cyfrowe - umiejętności coraz bardziej potrzebne we współczesnym świecie.  W projektach eTwinning każdy członek zespołu ma coś do zrobienia, a efekty ich pracy (rysunki, nagrania, grafiki, zdjęcia, teksty, itd.) zamieszczane są na stronie projektu, tzw. Twin Space.

 

Nasze działania

Projekt eTwinning – „Na półce z książkami”

Uczniowie klasy IV uczestniczą w projekcie eTwinning „Na półce z książkami”.  Jego założeniem jest kształcenie nawyków czytelniczych uczniów, rozbudzanie potrzeby kontaktu z książką oraz stymulowanie rozwoju zainteresowań czytelniczych i promowanie literatury poprzez zabawę
i działania z wykorzystaniem narzędzi TIK.

W projekcie uczestniczą szkoły i przedszkola z całej Polski: z Puław, Jastrzębia Zdroju, Gdańska i Warszawy oraz Woli Zaradzyńskiej.

Pierwszym etapem było wybranie książki i zareklamowanie jej. Czwartoklasiści wybrali „Akademię pana Kleksa” Jana Brzechwy – książkę pełną magii, dobroci i śmiechu. Przygotowali własną wersję okładki do książki. Z pomocą rodziców Alicja Firaś, Basia Grzelak, Filip Ciszewski, Dorota Barańska, Zuzanka Fiks, Nikodem Ułański, Julia Beze, Patryk Sroczyński, Lena Chudy i Artur Karcz nagrali film promujący przygody Ambrożego Kleksa i jego uczniów.  

Wypracowane materiały zamieszczone zostały na specjalnej, przeznaczonej do tego stronie internetowej, tzw. Twin Space projektu.

 

Projekt eTwinning – „Na półce z książkami” - etap II

W drugim etapie projektu eTwinning „Na półce z książkami” tworzyliśmy portrety ulubionych bohaterów literackich. Na naszych pracach pojawili bohaterowie wielu książek: serii o Harrym Potterze,  serii „Zaopiekuj się mną” autorstwa Holly Webb, „Małego Księcia” A de Saint-Exupery’ego oraz ulubionej „Akademii pana Kleksa” J.Brzechwy.

Alicja Firaś przygotowała nagranie fragmentu o rozgrywce quidicha z pierwszego tomu „Harry’ego Pottera” (https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/2/02/902/128902/files/bea5676c6.mp3).

Powstał także notes (waketel https://wke.lt/w/s/7IueNj) z propozycjami ciekawych książek do  czytania przedszkolu i młodszych klasach szkoły podstawowej.

 

Projekt eTwinning – „Na półce z książkami” - etap III 

Etap trzeci naszego projektu eTwinning to ulubione przez wszystkich gry. Każda szkoła – uczestnik projektu  przygotowała swoją grę na motywach wybranej książki lub baśni.  Zebrane razem zostały zamieszczone na stronie Learning Apps, aby można było w nie zagrać  Przygotowaliśmy grę o Harrym Potterze i przygodach pana Kleksa.

ZAGRAJ Na półce z książkami

Ponieważ zbliżały się Święta Bożego Narodzenia przygotowaliśmy dla naszych kolegów życzenia świąteczne na pięknych kartkach, których zdjęcia zamieściliśmy na Twin Space projektu.